Akademicka Poliklinika Stomatologiczna

Jesteśmy największą jednostką stomatologiczną na terenie Dolnego Śląska, która łączy skutecznie zarówno działalność leczniczą, jak i dydaktyczną oraz naukową. Stanowimy bazę kliniczną dla Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego. Prowadzimy specjalizacje w zakresie kluczowych dziedzin stomatologii oraz realizujemy staże podyplomowe lekarzy. Posiadając liczną kadrę doświadczonych ekspertów, stawiamy na interdyscyplinarny wymiar kliniczny z wykorzystaniem najnowszych technologii w stomatologii.

Zatrudniamy lekarzy dentystów oraz specjalistów wszystkich dziedzin stomatologii. Ponadto nasze zespoły budowane są przez dyplomowane pielęgniarki, higienistki i asystentki stomatologiczne. To właśnie dzięki zróżnicowanej kadrze zapewniamy kompleksowe i interdyscyplinarne leczenie stomatologiczne. Oprócz działalności leczniczej posiadamy również kadrę naukową realizującą projekty badawczo-rozwojowe, a także projekty i badania kliniczne, nie tylko w zakresie dziedzin medycznych.

Ponadto zatrudniamy kadrę pionu administracyjnego złożonego m. in. z Działu Rozwoju oraz Działu Logistyki i Zamówień. Pozyskiwanie nowych projektów i wsparcie operacyjne naszej kadry to kluczowe procesy, za którymi stoi zespół administracji.

• Możliwość realizacji lekarsko-dentystycznego stażu podyplomowego pod okiem doświadczonych, renomowanych specjalistów światowej sławy i nauczycieli akademickich. Uczymy kompleksowego podejścia do pacjenta w partnerskiej atmosferze współpracy, stawiając na pierwszym miejscu kontakt z pacjentem i naukę umiejętności praktycznych.
  • Odbycie specjalizacji lekarsko-dentystycznych w kluczowych dziedzinach stomatologii w obrębie poniższych poradni:
  1. Poradnia Stomatologii Dziecięcej
  2. Poradnia Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją
  3. Poradnia Protetyki Stomatologicznej
  4. Poradnia Chirurgii Stomatologicznej
  5. Poradnia Chorób Błon Śluzowych Jamy Ustnej i Przyzębia
  6. Poradnia Ortodoncji
  • Stawiamy na rozwój i nowoczesne techniki diagnozowania i leczenia pacjenta. Jako jednostka realizująca działania badawczo-naukowe oferujemy możliwość tworzenia zespołów badawczych w obrębie projektów B+R oraz projektów i badań klinicznych.
  • Wierzymy, że nieustanne poszerzanie wiedzy oraz nabywanie kompetencji stanowi fundament w tworzeniu wyspecjalizowanej kadry, dlatego oferujemy szeroką gamę szkoleń i kursów skierowaną do naszej kadry medycznej oraz pracowników administracyjnych.
  • Ponadto istotnym elementem naszego rozwoju jest udział w wydarzeniach medialnych, akcjach CSR oraz kampaniach promocyjnych i społecznych dotyczących zdrowia.